Kosmetyki z doliny róż

Rabat 10% na pierwsze zakupy za rejestrację.  |   3% rabatu  przy zakupach za min. 100zł.    |   Darmowa dostawa już od 99zł.

Wersje językowe

Artykuł Nr 2 - Trochę o nas i trochę o Róży

Trochę o nas i trochę o Róży

Wielu z was kiedy spotykacie się z naszymi produktami czy na targach czy na naszej stronie widzi już gotowy produkt z róży damasceńskiej. Jednak, aby powstał krem czy tez nawet mydełko z płatkami róży musi najpierw zostać wytworzony olejek bądź woda różana, a jeszcze wcześniej zebrane płatki róży. 
Różę Damasceńską zbiera się na przełomie maja i czerwca, kiedy nabiera największej oleistości i to przed świtem kiedy płatki są najbardziej rozłożone. Wszystko zbiera się ręcznie. dolina róż to najczystszy region w jakim uprawia się różę damasceńską, nie skażony żadną chemią ani przemysłem ciężkim. Od wieków rok w rok uprawia się w tym regionie naszą różę :)  Płatki róży poddawane są od razu po zbiorach tego samego dnia wodnej destylacji. Poniżej macie zdjęcia jak wygląda taka destylacja. miedziane kadzie nie zmieniają się od wieków, cała procedura została zachowana do dziś. 
Płatki podgrzewa się w kadziach i pod wpływem parowania skrapla się olejek, ale również woda różana. 
Aromat nieziemski samych płatków zaczaruje każdego.

             

  

 

Nasze produkty są wyselekcjonowane i nasz olejek jak i woda są w 100% najwyższej jakości. 
Często pytacie czy wodę trzeba na przykład rozcieńczać? Nie kochani, wody ani nie trzeba rozcieńczać ani konserwować, bo już sama zawiera minimalną zawartość olejku, który jest naturalnym konserwantem. 
Przemierzaliśmy i przemierzamy Bułgarię poszukując najlepszych produktów z róży damasceńskiej, przede wszystkim wszystko pochodzi z serca doliny róż tam zaczyna się historia każdego produktu. 
Nasze produkty są zawsze świeże i z obecnych zbiorów. Czasami trzeba na coś poczekać, ale sądzimy, że warto!
Niektórzy z was dziwią się, że mamy również herbaty i konfitury. Różę spożywamy, ponieważ wpływa niesamowicie na skórę, na serce, na trawienie i także na pamięć. Jej pokłady zdrowotne sa niezmierzone i nieocenione.
Róża świetnie sprawdza się również w aromaterapii, wystarczy skroplić sobie pościel wodą różaną, aby szybko i komfortowo zasnąć.

 

Niedługo opiszemy jak róża sprawdza się przy różnych typach skóry i co sprawdza się lepiej przy skórze mieszanej a co przy suchej, nie pomijając cery naczynkowej.

    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium