Kosmetyki z doliny róż
Góry Pirynu w Bułgarii
Góry Pirynu w Bułgarii

W południowo-zachodniej części Bułgarii znajduje się pasmo górskie Piryn, gdzie zachwycą nas niesamowite formacje skalne, czyli piaskowe piramidy w okolicach miasta Melnik i wsi Rożen. 
Melnik słynie ze swojej bogatej historii, ale przede wszystkim z wina i tam też znajdziemy chętnie odwiedzamy przez turystów Kordopułowa kyszta, czyli dom rodziny Kordopuło. W jego wnętrzach znajduje się labirynt piwnic, gdzie od wieków przechowywano właśnie wino. Obecnie uznaje się Melnik za najmniejsze miasto w Bułgarii, które liczy zaledwie 400 mieszkańców, ale po dziś dzień wytwarzany jest tam jeden z najsłynniejszych trunków tego kraju. 
Z kolei we wsi Rożen znajdziemy jeden z najstarszych monastyrów w Bułgarii, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XII wieku, a jego ściany pokrywają świetnie zachowane freski. Jest to miejsce, z którego najlepiej podziwia się skalne piramidy Pirynu
Bułgaria to nie tylko Morze Czarne i jego wybrzeże, ale też świetne miejsce na wycieczki górskie w sezonie letnim jak i zimowym. Prawdziwy bułgarski klimat poczujemy we wnętrzu tego kraju. Często odwiedzanymi miastami w Bułgarii jest Płowdiw i Sofia, ale tradycyjna Bułgaria znajduje się w mniej znanych regionach.

Ostatnio na blogu
Jak dbać o skórę wokół oczu? Porady i kosmetyki, które warto stosować

Jak dbać o skórę pod oczami

Skóra wokół oczu wymaga specjalnego, bardzo delikatnego traktowania. Wszyscy doskonale wiemy, że jest ona niezwykle cienka, wiotka i wrażliwa, dlatego dość szybko widać na niej oznaki starzenia w postaci zmarszczek, a przy tym suchość, obrzęki, zasinienie, czasem także świąd i stan zapalny brzegów powiek. Wynika to z tego, że cera w tym obszarze jest bardzo podatna na podrażnienia i na substancje zapachowe reaguje właśnie w taki sposób — reakcjami alergicznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium