Kosmetyki z doliny róż

Rabat 10% na pierwsze zakupy za rejestrację.  |   3% rabatu  przy zakupach za min. 100zł.    |   Darmowa dostawa już od 99zł.

Wersje językowe
Podróże - pasmo górskie Piryn
Podróże - pasmo górskie Piryn

Dziś o podróżach ciąg dalszy i będzie trochę o paśmie górskim Piryn, które znajduje się w południowo-zachodniej części Bułgarii, gdzie zachwycą nas niesamowite formacje skalne, czyli piaskowe piramidy w okolicach miasta Melnik i wsi Rożen.
Melnik słynie ze swojej bogatej historii, ale przede wszystkim z wina i tam też znajdziemy chętnie odwiedzamy przez turystów Kordopułowa kyszta, czyli dom rodziny Kordopuło. W jego wnętrzach znajduje się labirynt piwnic, gdzie od wieków przechowywano właśnie wino. Obecnie uznaje się Melnik za najmniejsze miasto w Bułgarii, które liczy zaledwie 400 mieszkańców, ale po dziś dzień wytwarzany jest tam jeden z najsłynniejszych trunków tego kraju.
Z kolei we wsi Rożen znajdziemy jeden z najstarszych monastyrów w Bułgarii, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XII wieku, a jego ściany pokrywają świetnie zachowane freski. Jest to miejsce, z którego najlepiej podziwia się skalne piramidy Pirynu.
Bułgaria to nie tylko Morze Czarne i jego wybrzeże, ale też świetne miejsce na wycieczki górskie w sezonie letnim jak i zimowym. Prawdziwy bułgarski klimat poczujemy we wnętrzu tego kraju. Często odwiedzanymi miastami w Bułgarii jest Płowdiw (o którym już pisaliśmy) i Sofia, ale tradycyjna Bułgaria znajduje się w mniej znanych regionach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium